Jaki jest koszt i ile czasu zajmuje zarejestrowanie w Polsce spółki z ograniczoną odpowiedzialnością?

Podczas rejestracji spółki w Polsce, zazwyczaj największą rolę odgrywają dwa czynniki: koszt i czas.

W zależności od wybranego sposobu założenia spółki, rejestracja spółki z ograniczoną odpowiedzialnością (w skrócie: sp. z o.o.) wymaga różnej ilości czasu i pieniędzy.

W Polsce istnieją dwa sposoby założenia spółki z ograniczoną odpowiedzialnością:

  1. poprzez złożenie wniosku do sądu rejestrowego w formie dokumentowej,
  2. poprzez zarejestrowanie spółki w elektronicznym systemie s24.

Dowiedz się więcej

Jak uzyskać zaświadczenie ZUS o niezaleganiu w opłacaniu składek przez ePUAP? Krok po kroku na obrazkach.

Posiadanie Profilu Zaufanego pozwala na uzyskanie zaświadczenia z ZUS za pośrednictwem ePUAP. Dzięki temu możemy zdobyć te dokument bez konieczności wizyty w urzędzie. Jednakże interfejs strony ZUS i liczba opcji do wyboru potrafi przysporzyć trudności. Ten przewodnik wskaże Ci prostą drogę do uzyskania zaświadczenia o niezaleganiu w opłacaniu składek.

Dowiedz się więcej

Zezwolenie na pobyt czasowy dla obywateli Ukrainy i ich rodzin w specjalnym trybie

Od 24 listopada 2022 r. obywatele Ukrainy i członkowie ich rodzin, którzy posiadają PESEL UKR mogą już uzyskiwać zezwolenie na pobyt czasowy na terenie Polski.

Dowiedz się więcej

W jaki sposób cudzoziemiec może zawrzeć małżeństwo w Polsce?

Zawarcie małżeństwa zawsze wiąże się z koniecznością dopełnienia prawnych formalności, w przypadku zawierania związku małżeńskiego z cudzoziemcem przez cudzoziemca, niezbędne jest spełnienie dodatkowych wymogów.

Dowiedz się więcej

Got a ban on entry to Poland? You can cancel that!

It may be very hard for you if you have been obligated to leave Poland and return to your home country. Especially since this kind of legal decision comes together with a temporary ban on re-entering Poland. However, you should remember that you can cancel that ban long before it’s end date!

Dowiedz się więcej

10 Porad mogących ułatwić Twoje życie w polskich urzędach

Polskie urzędy nie należą do najlepszych na świecie. Nie należą też do najgorszych. W zależności od tego, skąd pochodzisz, możesz uznać to za całkowicie akceptowalne lub całkowicie zdezorganizowane.

Przedstawiamy kilka porad mogących ułatwić Ci życie w postępowaniach administracyjnych przed polskimi urzędami.

Dowiedz się więcej

Długi czas oczekiwania w Urzędzie Wojewódzkim może być spowodowany nie tylko złym zarządzaniem, lecz także korupcją – donosi najnowszy raport NIK.

Jak wspomnieliśmy we wcześniejszym artykule, Najwyższa Izba Kontroli w swoim najnowszym raporcie potwierdziła, że Urząd Wojewódzki nie jest w stanie załatwiać terminowo spraw związanych z pobytem cudzoziemców.

Prowadzący kontrolę podczas swoich czynności potwierdzili, że zła sytuacja w Urzędzie Wojewódzkim we Wrocławiu może wynikać nie tylko ze złego zarządzania.

Dowiedz się więcej

Jak założyć firmę w Polsce? Część 2. Samozatrudnienie czy spółka z o.o.?

W ostatnim artykule (tutaj) pisaliśmy o różnych rodzajach przedsiębiorstw, jakie mogą założyć cudzoziemcy w Polsce.

Teraz gdy już wiecie jakie są rodzaje podmiotów gospodarczych i kto może je założyć, najwyższy czas przyjrzeć się ich cechom.

Dowiedz się więcej